2017.gada 9.augusts

Valkas ģimnāzijā 2017.gada 22. augustā plkst.10.00 notiek pedagogu radošā konference “Individuālas pieejas attīstība mācību procesā pirmsskolā un sākumskolā”, kuras mērķis ir aktualizēt diskusiju pirmsskolas un sākumskolas izglītības darbinieku vidū par atšķirībām bērnu uztverē (vizuālā, audio un kinestētiskā), vienlaikus liekot akcentu uz to, ka precīzi izvēlēta mācību metode un materiāls katrai no vadošās uztveres īpatnībām, ir garantija veiksmīgam un produktīvam mācību procesa rezultātam.
Tāpat konferences ietvaros vienā no darbnīcām mērķauditorijai būs iespēja iepazīties ar ERASMUS+ programmas atbalstītā projekta “Inclusive Preschool for Kid - Visual, Auditory and Kinesthetic Learners” (projekta numurs 2015-1-LV01-KA219-013400) ietvaros izstrādātajiem mācību materiāliem, kas izmantojams jebkurā pirmsskolas vai sākumskolas izglītības posmā.


Konferences ietvaros pedagogiem būs iespēja noklausīties psiholoģes Vitas Jurševskas lekciju par individuālu pieeju darbam ar dažādu uztveres tipu skolēniem, kā arī piedalīties trijās no četrām radošajām darbnīcām, ko vadīs Valkas mākslas skolas pedagoģe Daiga Soloveiko, Pirmsskolas izglītības iestādes “Attīstības centrs ģimenei” vadītāja Liene Voroņenko un biedrības “Attīstības centrs ģimenei” valdes priekšsēdētāja Maija Butlere-Bērziņa, speciālā pedagoģe Māra Liepniece un psiholoģe
Ina Nagle.

 

Konferences mērķauditorija ir pirmsskolas un sākumskolas skolotāji.

 

Konferences darba kārtība šeit

Pieteikšanās anketa šeit

 

2015.gada 9.oktobrī

 

Biedrība „Attīstības centrs ģimenei” aicina vecākus uz rudens izglītojošajām nodarbībām un lekcijām par bērnu attīstības jautājumiem novembra un decembra mēnešos

 

Nodarbības vecākiem ar mazuļiem notiek otrdienās, plkst. 18.15 – 20.00:

 

03.11. Mazuļa attīstība 6 – 36 mēnešos – viss par mazuļa psiholoģisko un fizisko attīstību, vecāku lomu bērna attīstībā.

10.11. Bilingvāla vide pirmsskolas vecuma bērnam – divu valodu apguve, kā tas ietekmē ģimenes paražas un kā veicināt bērna izglītības apguvi divu valodu vidē.

17.11. Veiksmīga valodas apguve, praktiskie piemēri un uzdevumi - nodarbība ar logopēdu par praktiskām iespējām veicināt bērna pareizu runas attīstību.

24.11. Gadsimta mistiska slimība –alerģija – no kurienes tā rodas un kur pazūd – nodarbība ar alergologu par dažādām pārtikas alerģijām, izpausmes formām un kā palīdzēt bērnam ar alerģiskām reakcijām.

1.12. Autiskie vai vienkārši „nedaudz citi” bērniņi – kad nepieciešama speciālā pedagoģija vai cita pieeja bērnu izglītības procesam un vecāka iesaiste izglītības procesā.

 

 

Pašā gada nogalē mēs kopā ar topošajām un jaunajām māmiņām mierīgā un svētku pilnā noskaņā katru ceturtdienu no 18.15 -20.00 darbojamies nodarbībās:

 

26.11. Grūtniecība – ir burvīgs dzīves etaps sievietes dzīvē – viss par fizioloģiskiem un psiholoģiskiem aspektiem sievietes organismā, augļa attīstības īpatnībām, sagatavošanās dzemdībām.

3.12. Mazulis drīz jau būs klāt (viss par un ap dzemdībām) – nodarbība ar vecmāti.

10.12. Pēcdzemdību periods: Ne tikai jaunā māmiņa, bet arī sieviete un sieva – būs iespēja no speciālista saņemt vērtīgus ieteikumus par svarīgākiem aspektiem pēcdzemdību periodā ģimenē.

17.12. Mazulis kopā ar mums, mēs kopā ar mazuli (viss par pirmajiem sešiem dzīves mēnešiem), kurā aicinām piedalīties ar tētus.

 

Uz visām nodarbībām aicinām līdzi ņemt savus bērnus!

 

Nodarbības notiek „Attīstības centrs ģimenei” telpās Zasulauka iela 11 (ieeja no Zalves ielas). Dalības maksa 2 EUR.

 

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās un reģistrācija pa e-pastu oksana@tolix.lv, papildu informācija pa tālruni 26225290.

 

 

2015.gada 16.septembrī

Biedrība „Attīstības centrs ģimenei” sadarbībā ar Rīgas SOS Ģimeņu atbalsta centru šajā rudenī aicina ikvienu vecāku palīdzēt 5 ģimenēm!

 

Ar šo ģimeņu bērniem šovasar iepazināmies mūsu fantastiskajās nometnēs Rīgā un Valkā, kur ne tikai iepazinām bērnu intereses un līdzdarbojāmies kopā radošajos procesos, bet redzējām arī skaudro ikdienu, ar kuru šīs ģimenes ikdienā saskaras – viņi rūpējas ne tikai par lielām ģimenēm, bet cenšas šiem bērniem nodrošināt visas iespējas kvalitatīvai izglītības iegūšanai. Un šogad septembrī mēs esam nolēmuši kopīgiem spēkiem palīdzēt Katrīnas, Santas, Sanitas, Solvitas un Ilvas ģimenēm.

Mēs aicinām mūsu lieliskos partnerus un vecākus palīdzēt sarūpēt šīm ģimenēm ļoti vajadzīgas lietas skolai un līdz 30.septembrim tās atnest uz mūsu biroju Zasulauka ielā 11.

Konfidencialitātes nolūkos vārdi ir mainīti!


Katrīnas ģimene
Ģimene, kurā mamma (34 gadi) viena audzina savu 11 gadus veco meitu, šobrīd dzīvo pagaidu dzīvesvietā, jo iepriekš dzīvoja nelabvēlīgos apstākļos, kas negatīvi ietekmēja meitas uzvedību, emocionālo stāvokli un attīstību. Mamma strādā lielveikalā par pārdevēju-kasieri. No ienākumiem veic iekrājumus dzīvokļa pirmajai iemaksai. Meita ir aktīva, sirsnīga, mīļa, draudzīga un labprāt iesaistās dažādās aktivitātēs. Ģimenei liels atbalsts būtu, ja tiktu dāvinātas skolas lietas, apģērbs un apavi meitai (augums 160 cm, kājas izmērs 37-38), kā arī pārvācoties ģimenei būtu nepieciešamas segas un spilveni, sadzīves tehnika. Noderētu arī pārtika.


Santas un Vlada ģimene

Santas (26 gadi) un Vlada (28 gadi) ģimene rūpējas par četriem nepilngadīgiem bērniem - meitu (10 gadi), dēlu (8 gadi), meitu (6 gadi) un dēlu (4 gadi). Viņi visi dzīvo vienistabas dzīvoklītī, par kuru ir iekrājies liels parāds. Ģimenē aug bērni, kuri ļoti bieži slimo, tāpēc mamma algotu darbu nevar strādāt un vienīgais apgādnieks ģimenē ir tētis. Vecāki savu spēju un materiālo iespēju robežās rūpējas, lai bērni būtu paēduši un aprūpēti. Finansiālu apstākļu dēļ, ģimenei trūkst naudas līdzekļi, lai sagādātu lielākajām atvasītēm visu nepieciešamo skolai. Tāpat regulāri nepieciešami ārstu izrakstīti medikamenti un pārtika. No kancelejas precēm būtu nepieciešams:
• Penālis – pildspalva, parastais zīmulis, lineāls (15 cm), dzēšgumija, krāsainie zīmuļi, zīmuļu asināmais ar trauciņu, līmes zīmulis.
• Cieto vāku mape ar 50 „kabatiņām“ individuālajiem darbiem.
• Papīra dokumentu kaste.
• Abpusējais, matētais krāsainais A4 kartons.
• Abpusējais, krāsainais A4 aplikācijas papīrs – 2 gab.
• Šķēres.
• Līmes zīmulis.
• PVA līme.
• Līmes otiņa.
• Lineāls (30 cm).
• A4 formāta akvareļa papīra bloks – 2 gab.
• A3 formāta akvareļa papīra bloks.
• Eļļas krītiņi (12 krāsas).
• Guašas krāsas (6 krāsas), lai būtu baltā krāsa.
• Akvareļkrāsas.
• 3 dažāda lieluma otiņas darbam ar guašām (plakanas, cietas).
• 3 dažāda lieluma otiņas darbam ar akvareļkrāsām (apaļas, mīkstas).
• Plastmasas trauciņš ūdenim.
• Plastilīns.
• Flomāsteri.


Sanitas ģimene

Sanita (37 gadi) ir vienīgā apgādniece savām septiņus un trīs gadus vecām meitiņām. Ģimene šobrīd ir nonākusi naudas grūtībās, jo Sandra ir bez darba. Vienīgie šā brīža ģimenes ienākumi ir sociālie pabalsti, no kuriem lielākā daļa tiek samaksāts par dzīvokli. Sandrai šobrīd ir skumjš brīdis, jo trūkst naudas līdzekļu, lai vecākajai meitai iegādātu visas nepieciešamās lietas skolai. Vecākai meitai jauzsāk mācības pirmajā klasē.

Solvitas un Jāņa ģimene
Solvitas un Jāņa ģimenē aug četri bērni: dēls (15 gadi), meita (14 gadi), dēls (8 gadi) un meita (4 gadi). Trīs vecākie bērni ir skolēni. Ģimenei būtu nepieciešams atbalsts pārtikas un kancelejas preču veidā. Tāpat bērni būtu priecīgi par apģērbu. Daļu no mācību procesā nepieciešamajām precēm vecāki bērniem ir sagādājuši. Loti nepieciešama palīdzība iztrūkstošo skolas piederumu iegādei:
Nr.p.k. Kancelejas preces nosaukums Nepieciešamais daudzums
1. Zīmēšanas albumi 3 gb.
2. Krāsainais papīrs 3 gb.
3. Krāsainais kartons 3 gb.
4. Līmzīmulis 3 gb.
5. Šķēres 3 gb.
6. Flomāsteri 3 pac.
7. Krāsainie zīmuļi 3 pac.
8. Dzēšgumijas 3 gb.
9. Rūtiņu burtnīcas 1. klasei 10 gb.
10. Līniju burtnīcas 1. klasei 10 gb.
11. Rūtiņu burtnīcas/klades (18 lpp.) 40 gb.
12. Līniju burtnīcas/klades (18 lpp.) 40 gb.
13. Rūtiņu klades (48 lpp.) 20 gb.
14. Līniju klades (48 lpp.) 20 gb.
15. Rūtiņu klades A 4 formāta 10 gb.
16. Līniju klades A 4 formāta 10 gb.
17. Guaša krāsas 3 pac.
18. Akvareļkrāsas 3 pac.
19. Otiņu komplekts 3 gb.
20. Marķieris balts tintes aizklāšanai 2 gb.
21. Burtnīcu vāciņi 80 gb.
22. Grāmatu vāciņi 3 iepak.
23. Mape burtnīcām pirmklasniekam 1 gb.


Ilvas ģimene
Ilvas ģimenē aug trīs bērni: meita 12 (gadi) Edgars (11 gadi) un meita (2 mēneši) Vecākais dēls un meita ir skolēni. Mācību procesā nepieciešamās kancelejas preces vecāki bērniem ir jau sagādājuši. Ļoti nepieciešama palīdzība apavu un apģērbu iegādei:
Nr.p.k. Preces nosaukums Izmērs Nepieciešamais daudzums
1. Botas (meiteņu) 38 vai 39 2 pāri
2. Botas (zēnu) 38 vai 39 2 pāri
3. Kurpes (meiteņu) 38 vai 39 2 pāri
4. Kurpes (zēnu) 38 vai 39 2 pāri
5. Zābaki ziemas (zēnu) 38 vai 39 2 pāri
6. Zābaki ziemas (meiteņu) 38 vai 39 2 pāri
7. Krekli zēnu (ar garām piedurknēm) 1 m 58/62 cm. 4 gb.

Tāpat noderētu kancelejas preces un pārtika.
 

 

2015.gada 26.augustā

Bezmaksas kustību terapijas nodarbības bērniem ar uzvedības traucējumiem

Aicinām pieteikties bērnus vecumā no 5 līdz 6 gadiem, kuriem ir paaugstināta agresivitāte, uzvedības traucējumi, tai skaitā hipertaktivitāte, dalībai pētījumā.

Kopā atlasīsim 8 bērnus, kuriem kopā ar vienu no vecākiem tiks nodrošinātas bezmaksas 10 individuālas nodarbības mākslas (kustību) terapijā.

Pieteikties līdz 31.augustam pa tālruni 28306588, vai elektroniski info@dc4f.lv

 

2015.gada 26.augustā

Diskutējam par pirmsskolas izglītības finansēšanu

Mūsu privātās pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja piektdien, 28.augustā plkst.11.00 piedalīsies Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēdē, kurā tiks skatīts jautājums par aktualitātēm pirmsskolas bērnu izglītības jomā, kas skar finansējuma aprēķināšanas metodiku privātās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Tiešraidi iespējams vērot Ministru kabineta mājas lapā www.mk.gov.lv

 

2015.gada 24.jūlijā

Dabaszinātņu apguve bērnudārzos atbilstoši bērna uztverei

 

Mūsu pirmsskola ir saņēmusi ziņu, ka ERASMUS+ KA2 stratēģiskās partnerības programmas ietvaros tiks atbalstīts Attīstības centra ģimenei divu gadu eksperimentālais projekts jaunu pedagoģisko materiālu un metodiku izveidei, lai bērnudārzos nodrošinātu kvalitatīvu dabaszinātņu apguvi un ļautu bērniem ar dažādiem uztveres tipiem (vizuālisti, audiālisti un kinestētiķi) apgūt šīs zināšanas viegli uztveramā un radošā formā.

Projekts no septembra mēneša tiks īstenots kopā ar partneriem no Igaunijas, Rumānijas un Turcijas.

 

2015.gada 6.jūlijā

Aicina pieteikt dalībniekus brīvajām vietām dienas nometnē jūlijā

Biedrība „Attīstības centrs ģimenei” aicina pieteikt dalībniekus brīvajām 3 dalībnieku vietām dienas nometnē „Meklēsim kopīgo, nevis atšķirīgo!”, kas notiks no 20.jūlija līdz 29.jūlijam Zasulauka ielā 11, Rīgā (Pārdaugava).

Dalībai nometnē tiek aicināti bērni vecumā no 8 līdz 13 gadiem, kas dzīvo Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā vai mācās kādā no Rīgas pilsētas izglītības iestādēm.

Nometnes darbība vērsta uz valodu, literatūras un teātra prasmju neformālu apgūšanu, kā arī paredzēti pārgājieni uz vietējo bibliotēku, Kalnciema kvartālu un brīvprātīgais darbs dzīvnieku patversmē.

Vecāku līdzmaksājums dalībai nometnē par 10 dienām ir 60 eiro.

Pieteikties nometnei var pa e-pastu info@dc4f.lv vai pa tālruni 28306588.

Nometnes darbību līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.


Par biedrību
Biedrība „Attīstības centrs ģimenei” ir sabiedriskā labuma organizācija, kas īsteno inovatīvas pedagoģiskās un sociālā atbalsta programmas ģimenēm Rīgā. 2008. gadā organizācija ir iesaistījusies izglītības tīklos un izveidojusi ciešu sadarbību labākās pieredzes pārnesei no Norvēģijas, Šveices un Vācijas.

 

 

2014.gada 25.jūnijā

Vasaras nometne
"Meklēsim kopīgo, ne atšķirīgo!"


Īsa informācija

Biedrība „Attīstības centrs ģimenei” no 20.07.2015. līdz 29.07.2015. organizē radošo un izziņas dienas nometni Rīgas pilsētā deklarētiem vai Rīgas pilsētas izglītības iestādes apmeklējošiem bērniem.
Dalībai dienas nometnē tiks atlasīti 25 bērni, nometnes norises vieta – Zasulauka iela 11 ar plānotiem pārgājieniem, izbraukumiem un radošajām aktivitātēm.
Ēdināšanu nodrošina sertificēts uzņēmums SIA „Evanni”.
Sīkāka informācija par nometni pa e-pastu info@dc4f.lv un tālruni 28306588 (Liene).

Dalībnieku pieteikšanās notiek līdz 2015.gada 15.jūnijam, dalībnieku vecāku sanāksme 2015.gada 1.jūlijā plkst. 17.00.

Programma

1.diena
Rīta cēliens – iepazīšanās, „ledus laušanas” spēles, komandu veidošanās
Pēcpusdienas cēliens – izpētīt savu etnisko ciltskoku un izveidot grupas darba pētījumu par nometnē pārstāvēto bērnu etniskajām saknēm
2.diena
Rīta cēliens – Valodu prasmes – kāpēc latviešu valoda ir interesanta? Dažādi valodas „knifi” to ātrākai apguvei – nodarbības ar pedagogu
Pēcpusdienas cēliens – nometnes kopējā uzveduma scenārija vadmotīvu izveide grupās un attīstība kopējā darbā
3.diena
Rīta cēliens – dažādu kultūru tradīciju izpēte grupās, to aprakstīšana un grupas darba prezentēšana
Pēcpusdienas cēliens – Krievu autoru dzeja – ko dzejnieks dažādos laikmetos vēlējās pateikt sabiedrībai? – nodarbība ar literātu
4.diena
Rīta cēliens – pārgājiens uz bibliotēku – kā meklēt un atrast savas grāmatas? Darbs ar bibliotekāru
Pēcpusdienas cēliens – valodas nodarbības, nometnes iestudējuma sagatavošana, mēģinājumi
5.diena
Rīta cēliens – alternatīvā māksla jeb kā grafiti runā par tā mākslinieku – individuālais izpētes darbs (grafiti darbu analīze) un mākslas speciālista nodarbības
Pēcpusdienas cēliens – iekārtosim savu radošo vidi – talka un skatuves ierīkošana nometnes uzvedumam
6.diena
Rīta cēliens – ekskursija uz Kalnciema kvartālu un tā vēstures iepazīšana kopā ar arhitektu
Pēcpusdienas cēliens – valodu nodarbības grupās
7.diena
Rīta cēliens – deja kā emociju spogulis – nodarbības grupās ar horeogrāfu
Pēcpusdiena – etnisko deju izpēte un prezentēšana grupās
8.diena
Rīta cēliens – nometnes uzveduma sagatavošana, kopējais nometnes darbs
Pēcpusdienas cēliens – Ir labi būt draugam jeb brīvprātīgais kopdarbs dzīvnieku patversmē
9.diena
Rīta cēliens – savu prasmju novērtējums jeb es ar draugiem pārvaru bailes – par uzstāšanās mākslu, valodas barjeru nojaukšanu – nodarbības ar aktieriem
Pēcpusdiena – fotomāksla jeb kā mūsu nometne pārvēršas atmiņās – individuālais darbs
10.diena
Noslēgums, uzvedums, vecāku pasākums, nometnes karoga nolaišana
 

 

2015.gada 17.aprīlis

Aicinām vecākus un pedagogus pieteikt diennakts vasaras nometnei Valkā bērnus vecumā no 12 līdz 14 gadiem.

Kopā plānotas divas nometnes - no 8.jūnija līdz 14.jūnijam bērniem vecumā no 12-13 gadiem; no 14.jūnija līdz 20.jūnijam bērniem vecumā no 13-14 gadiem.

 

Īpaši tiek aicināti tie bērni, kuri ikdienā ir aktīvi, nemierīgi, kuriem skolā novērotas uzvedības problēmas. Vasaras nometnē ar aktīvu nodarbību palīdzību profesionālu pedagogu vadībā bērni līdzsvaros emocijas un attīstīs sadarbības un komunikācijas parsmes.

 

Aizpildītu pieteikuma anketu atbilstoši bērna vecumam, lūdzam sūtīt uz info@dc4f.lv līdz 2015.gada 10.maijam

Pieteikums nometnei 12-13 gadi

Pieteikums nometnei 13-14 gadi

 

2015.gada 26.janvāris

Biedrība „Attīstības centrs ģimenei”, īstenojot projektu „DROŠĪBĀ – inovatīvas kopienu programmas aktuālu vardarbības veidu izskaušanai”, Zasulauka ielā 11, piedāvā pirmsskolas un vispārējās izglītības skolēniem un viņu vecākiem psihologa, sociālā darbinieka un pedagogu bezmaksas konsultācijas, lai nodrošinātu bērnu veiksmīgu iekļaušanos izglītības iestādē un veidojot bērniem drošu un draudzīgu vidi.
Pedagoga konsultācijas valodas un dabaszinātņu jomā tiek piedāvātas nodrošinātas darba dienās (izņemot piektdienu) no plkst. 15.30 līdz 17.30.
Psihologa un sociālā darbinieka individuālās konsultācijas pieejamas, iepriekš piesakoties pa tālruni 20329916.

Plašāka informācija pa tālruni: 20329916 vai e-pastu: info@dc4f.lv.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

 

2015.gada 21.janvāris

Privātā pirmsskolas izglītības iestāde „Attīstības centrs ģimenei” aicina vecākus pieteikt bērnus vecumā no pusotra līdz pieciem gadiem uz brīvajām vietām tās jaunajā bērnudārza ēkā Zasulauka ielā 11. Pirmsskolas izglītības iestāde uzsāks darbību no 2015.gada 1.marta, organizējot iepazīšanās nodarbības bērniem un vecākiem no 2015.gada 26.februāra.

Iestāde atrodas plašā zaļā teritorijā, bērniem pieejamas deju un mūzikas nodarbības. Tiek nodrošinātas daudzveidīgas aktivitātes multikulturālā vidē, tāpēc aicināti arī bērni, kuru dzimtā valoda ir krievu.

Iestāde nodrošina arī bezmaksas psihologu un pedagogu atbalstu vecākiem.

 

Plašāka informācija pa tālruni: 20329916 vai e-pastu: info@dc4f.lv.